Jakie korzyści niesie tutoring?

Jakie korzyści może dać uczniom i uczennicom tutoring?

Tutoring to metoda spersonalizowanej pracy z uczniem lub uczennicą. Polega na regularnych spotkaniach tutora z podopiecznym(ą), podczas których możliwy jest rozwój ucznia/uczennicy na głębszym, spersonalizowanym poziomie. Tutoriale to przestrzeń, gdzie nawiązuje się bezpieczna relacja, a tutor ma możliwość bliższego poznania podopiecznego. Dzięki temu cały proces tutoringu przebiega w oparciu o indywidualne potrzeby i predyspozycje ucznia lub uczennicy. Jakie więc są korzyści tutoringu?

Tutoring pod skrzydłami doświadczonego tutora może przynieść uczniom i uczennicom wiele korzyści. Dzięki tutoringowi młodzi ludzie:

✅odkrywają swoje mocne strony, talenty oraz zainteresowania

✅uświadamiają sobie własne sukcesy i zaczynają siebie doceniać

✅zwiększa się ich poczucie wartości i pewności siebie

✅określają swoje cele, plan działania i nabierają determinacji w dążeniu do nich

✅oswajają strach i z odwagą wybierają dalszą ścieżkę edukacji (profil w liceum czy kierunek studiów)

✅uzyskują zindywidualizowane wsparcie, którego brak w tradycyjnej szkole

Siłą tutoringu jest spersonalizowane podejście do uczniów i uczennic, które jest niezbędne w dzisiejszym świecie. Młodzież jest często zagubiona, nie ma do kogo zwrócić się o pomoc. Niestety często w szkołach nie ma miejsca na odkrywanie indywidualnych talentów, a zajęcia doradztwa zawodowego wcale nie pomagają.

Zgłaszają się do mnie uczennice, zdolne w naukach ścisłych, które nie wiedzą jaki kierunek wybrać i którą drogą dalej iść. Podczas zajęć tutoringu, uczennica ma szansę poznać swoje mocne strony, talenty, zyskuję wiarę w siebie i odwagę, by wybrać kierunki, o których marzyły, ale które wydawały się jej „za trudne”, „nie dla niej” itd.

Zobacz, co o zajęciach tutoringu mówią uczennice, które zdecydowały się na pracę ze mną:

Jeśli jesteś rodzicem córki, która interesuje się przedmiotami ścisłymi, jest w 7-8 klasie szkoły podstawowej lub w szkole średniej i nie wie, jaki dalszy kierunek dla siebie wybrać, serdecznie zapraszam na spersonalizowane zajęcia 1:1 oparte na tutoringu i treningu mentalnym dla nastolatków.

 

 

Z przyjemnością pomogę Twojej córce w zbudowaniu pewności siebie, radzeniu sobie ze stresem oraz odkryciu swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *